bookwyrm - en to no translation catalogue (909 entries)

en: %(counter)s follower | %(counter)s followers
no[0]: %(counter)s følger
no[1]: %(counter)s følgere

en: %(counter)s following
no: %(counter)s følger

en: %(current_year)s Reading Goal
no: %(current_year)s lesemål

en: %(display_count)s invite request | %(display_count)s invite requests
no[0]: %(display_count)s invitasjonsforespørsel
no[1]: %(display_count)s invitasjonsforespørsler

en: %(display_count)s open report | %(display_count)s open reports
no[0]: %(display_count)s åpen rapport
no[1]: %(display_count)s åpne rapporter

en: %(display_count)s user | %(display_count)s users
no[0]: %(display_count)s bruker
no[1]: %(display_count)s brukere

en: %(display_counter)s item failed to import. | %(display_counter)s items failed to import.
no[0]: %(display_counter)s ting kunne ikke importeres.
no[1]: %(display_counter)s ting kunne ikke importeres.

en: %(display_counter)s item needs manual approval. | %(display_counter)s items need manual approval.
no[0]: %(display_counter)s ting må godkjennes manuelt.
no[1]: %(display_counter)s ting må godkjennes manuelt.

en: %(display_name)s left %(ratings_total)s rating, <br />their average rating is %(rating_average)s | %(display_name)s left %(ratings_total)s ratings, <br />their average rating is %(rating_average)s
no[0]: %(display_name)s ga %(ratings_total)s vurdering, <br />med en gjennomsnittlige rangering på %(rating_average)s
no[1]: %(display_name)s ga %(ratings_total)s vurderinger, <br />med en gjennomsnittlige rangering på %(rating_average)s

en: %(display_name)s set a goal of reading %(goal)s book in %(year)s,<br /> and achieved %(goal_percent)s%% of that goal | %(display_name)s set a goal of reading %(goal)s books in %(year)s,<br /> and achieved %(goal_percent)s%% of that goal
no[0]: %(display_name)s satte et mål om å lese %(goal)s bok i %(year)s,<br /> og oppnådde %(goal_percent)s%% av det målet
no[1]: %(display_name)s satte et mål om å lese %(goal)s bøker i %(year)s,<br /> og oppnådde %(goal_percent)s%% av dette målet

en: %(format)s, %(pages)s pages
no: %(format)s, %(pages)s sider

en: %(formatted_count)s book | %(formatted_count)s books
no[0]: %(formatted_count)s bok
no[1]: %(formatted_count)s bøker

en: %(half_rating)s star | %(half_rating)s stars
no[0]: %(half_rating)s stjerne
no[1]: %(half_rating)s stjerner

en: %(languages)s language
no: %(languages)s språk

en: %(list_name)s, a list by %(owner)s
no: %(list_name)s, ei liste av %(owner)s

en: %(list_name)s, a list by %(owner)s on %(site_name)s
no: %(list_name)s, en liste av %(owner)s på %(site_name)s

en: %(mutuals)s follower you follow | %(mutuals)s followers you follow
no[0]: %(mutuals)s følger du følger
no[1]: %(mutuals)s følgere du følger

en: %(mutuals_display)s follower you follow | %(mutuals_display)s followers you follow
no[0]: %(mutuals_display)s følger du følger
no[1]: %(mutuals_display)s følgere du følger

en: %(name)s hasn't set a reading goal for %(year)s.
no: %(name)s har ikke satt seg et lesemål for %(year)s.

en: %(name)s registration is closed
no: %(name)s registrering er stengt

en: %(pages)s pages
no: %(pages)s sider

en: %(percent)s%% complete!
no: %(percent)s%% ferdig!

en: %(rating)s star | %(rating)s stars
no[0]: %(rating)s stjerne
no[1]: %(rating)s stjerner

en: %(shared_books)s book on your shelves | %(shared_books)s books on your shelves
no[0]: %(shared_books)s bok på hyllene dine
no[1]: %(shared_books)s bøker på hyllene dine

en: %(site_name)s home page
no: %(site_name)s hjemmeside

en: %(site_name)s search
no: %(site_name)s søk

en: %(username)s has no followers
no: %(username)s har ingen følgere

en: %(username)s has read <a href="%(path)s">%(read_count)s of %(goal_count)s books</a>.
no: %(username)s har lest <a href="%(path)s">%(read_count)s av %(goal_count)s bøker</a>.

en: %(username)s isn't following any users
no: %(username)s følger ingen andre medlemmer

en: %(username)s's %(year)s Books
no: %(username)s sine %(year)s -bøker

en: %(username)s's books
no: %(username)s sine bøker

en: %(value)s is not a valid remote_id
no: %(value)s er en ugyldig remote_id

en: %(value)s is not a valid username
no: %(value)s er et ugyldig brukernavn

en: %(year)s <em>in the books</em>
no: %(year)s <em>bokført</em>

en: %(year)s Reading Goal
no: %(year)s lesemål

en: %(year)s Reading Progress
no: %(year)s lesefremdrift

en: %(year)s in the books
no: %(year)s bokført

en: (%(no_page_number)s book doesn’t have pages) | (%(no_page_number)s books don’t have pages)
no[0]: (%(no_page_number)s bok har ikke sideantall)
no[1]: (%(no_page_number)s bøker har ikke sideantall)

en: (%(review_count)s review) | (%(review_count)s reviews)
no[0]: (%(review_count)s anmeldelse)
no[1]: (%(review_count)s anmeldelser)

en: (Optional)
no: (Valgfritt)

en: (Page %(page)s)
no: (side %(page)s)

en: (Recommended if registration is open)
no: (anbefales for åpen registrering)

en: (View reports)
no: (vis rapporter)

en: (showing %(start)s-%(end)s)
no: (viser %(start)s-%(end)s)

en: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> has the most divisive ratings of any book on %(site_name)s.
no: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> er den boka på %(site_name)s med de mest polariserte vurderingene.

en: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> is %(site_name)s's most beloved book, with an average rating of %(rating)s out of 5.
no: <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> er %(site_name)s sin favorittbok, med en gjennomsnittlig vurdering på %(rating)s av 5.

en: <a href="%(path)s">%(title)s</a> by
no: <a href="%(path)s">%(title)s</a> av

en: <a href="%(path)s/editions">%(count)s editions</a>
no: <a href="%(path)s/editions">%(count)s utgaver</a>

en: <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
no: <a href="%(related_path)s">svarte på</a> <a href="%(parent_path)s"> kommentaren din til <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
no: <a href="%(related_path)s">svarte på</a> <a href="%(parent_path)s">sitatet ditt fra <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
no: <a href="%(related_path)s">svarte på</a> <a href="%(parent_path)s">anmeldelse din av <em>%(book_title)s</em></a>

en: <a href="%(related_path)s">replied</a> to your <a href="%(parent_path)s">status</a>
no: <a href="%(related_path)s">svarte på</a> <a href="%(parent_path)s">statusoppdateringen din</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> commented on <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
no: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> la inn en kommentar på <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> finished reading <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
no: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> har lest ferdig <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> quoted <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
no: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> siterte <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> rated <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
no: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> vurderte <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> reviewed <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
no: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> anmeldte <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> started reading <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
no: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> har begynt å lese <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> wants to read <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>
no: <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> har lyst til å lese <a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a>

en: <em>%(display_name)s’s</em> year of reading
no: <em>%(display_name)s</em> sitt leseår

en: <em>No notes</em>
no: <em>Ingen notater</em>

en: <strong>%(account)s</strong> could not be found or <code>%(remote_domain)s</code> does not support identity discovery
no: <strong>%(account)s</strong> ble ikke funnet eller <code>%(remote_domain)s</code> støtter ikke identitetssøk

en: <strong>%(account)s</strong> has blocked you
no: <strong>%(account)s</strong> har blokkert deg

en: <strong>%(account)s</strong> is not a valid username
no: <strong>%(account)s</strong> er ikke et gyldig brukernavn

en: <strong>%(account)s</strong> was found but <code>%(remote_domain)s</code> does not support 'remote follow'
no: <strong>%(account)s</strong> ble funnet men <code>%(remote_domain)s</code> støtter ikke 'ekstern følging'

en: <strong>%(pages)s</strong> pages
no: <strong>%(pages)s</strong> sider

en: @%(reporter)s has flagged behavior by @%(reportee)s for moderation.
no: @%(reporter)s har flagget @%(reportee)s sin adferd for moderering.

en: A <a href="%(book_path)s">different edition</a> of this book is on your <a href="%(shelf_path)s">%(shelf_name)s</a> shelf.
no: En <a href="%(book_path)s">annen utgave</a> av denne boken ligger i hylla <a href="%(shelf_path)s">%(shelf_name)s</a>.

en: A confirmation code has been sent to the email address you used to register your account.
no: Vi har sendt en bekreftelseskode til e-postadressen du registrere kontoen med.

en: A link to reset your password will be sent to your email address
no: Lenke som lar deg lage nytt passord blir sendt til e-postadressen din

en: A little bit about you
no: Litt om deg

en: A new <a href="%(path)s">report</a> needs moderation.
no: En ny <a href="%(path)s">rapport</a> må gjennom moderering.

en: A password reset link was sent to {email}
no: En lenke for tilbakestilling av passord er sendt til {email}

en: A transient error or timeout caused the external data source to be unavailable.
no: En forbigående feil eller tidsavbrudd forårsaket at den eksterne datakilden var utilgjengelig.

en: A user with that username already exists.
no: En bruker med det brukernavnet eksisterer allerede.

en: A user with this email already exists.
no: Den e-postadressen er allerede registrert.

en: About
no: Om

en: About %(site_name)s
no: Om %(site_name)s

en: Accept
no: Godta

en: Accepted
no: Akseptert

en: Access level:
no: Tilgangsnivå:

en: Account
no: Konto

en: Action
no: Handling

en: Actions
no: Handlinger

en: Active
no: Aktiv

en: Active this month
no: Aktive denne måneden

en: Active users:
no: Aktive medlemmer:

en: Active:
no: Aktiv:

en: Activity
no: Aktivitet

en: Add
no: Legg til

en: Add Another Author
no: Legg til enda en forfatter

en: Add Author
no: Legg til forfatter

en: Add Authors:
no: Legg til forfattere:

en: Add Book
no: Legg til bok

en: Add Books
no: Legg til bøker

en: Add Description
no: Legg til beskrivelse

en: Add IP address
no: Legg til IP -adresse

en: Add books
no: Legg til bøker

en: Add cover
no: Legg til et omslag

en: Add domain
no: Legg til domene

en: Add instance
no: Legg til instans

en: Add new members!
no: Legg til medlemmer!

en: Add read dates
no: Legg til lesedatoer

en: Add read dates for "<em>%(title)s</em>"
no: Legg til lesedatoer for "<em>%(title)s</em>"

en: Add to list
no: Legg til i liste

en: Add to your books
no: Legg til i bøkene dine

en: Added by <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>
no: Lagt til av <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>

en: Added:
no: Lagt til:

en: Additional info:
no: Ytterligere info:

en: Address
no: Adresse

en: Admin email:
no: Admin e-post:

en: Administration
no: Administrasjon

en: Aliases:
no: Kallenavn:

en: All
no: Alle

en: All Lists
no: Alle lister

en: All books
no: Alle bøker

en: All known users
no: Alle kjente medlemmer

en: All messages
no: Alle meldinger

en: All the books %(display_name)s read in %(year)s
no: Alle bøkene %(display_name)s leste i %(year)s

en: All users from this instance will be deactivated.
no: Alle medlemmer fra denne instansen blir deaktivert.

en: All users from this instance will be re-activated.
no: Alle medlemmer fra denne instansen blir reaktivert.

en: Allow invite requests
no: Tillat invitasjonsforespørsler

en: Allow registration
no: Tillat registrering

en: Alternatively, you can try enabling more status types
no: Eller, du kan prøve å aktivere flere statustyper

en: An excerpt from '%(book_title)s'
no: En utdrag fra '%(book_title)s'

en: Announcement
no: Kunngjøring

en: Announcements
no: Kunngjøringer

en: Anti-Corporate
no: Ukommerst

en: Any
no: Alle

en: Any traffic from this IP address will get a 404 response when trying to access any part of the application.
no: All trafikk fra denne IP -adressen vil få et 404 (ikke funnet) -svar når man prøver å få tilgang til siden.

en: Anyone can add books to this list
no: Alle kan legge til bøker i denne lista

en: Anyone can suggest books, subject to your approval
no: Alle kan foreslå bøker, men du må godkjenne

en: Apply filters
no: Bruk filtre

en: Approve
no: Godkjenn

en: Approving a suggestion will permanently add the suggested book to your shelves and associate your reading dates, reviews, and ratings with that book.
no: Aksept av et forslag legger boka til i hyllene dine permanent, og kobler dine lesedatoer, anmeldelser og vurderinger til boka.

en: Are you sure you want to delete <strong>%(username)s</strong>'s account? This action cannot be undone. To proceed, please enter your password to confirm deletion.
no: Er du sikker på at du vil slette <strong>%(username)s</strong>sin konto? Handlingen kan ikke angres. Bekreft sletting ved å skrive inn passordet ditt.

en: Ascending
no: Stigende

en: At percent:
no: Ved prosent:

en: Audiobook
no: Lydbok

en: Author
no: Forfatter

en: Author Identifiers
no: Forfatternøkler

en: Author details
no: Detaljer om forfatter

en: Author of
no: Forfatter av

en: Author page for %(name)s
no: Forfatterside for %(name)s

en: Authors
no: Forfattere

en: Avatar:
no: Profilbilde:

en: Back
no: Tilbake

en: Back to instance list
no: Tilbake til instanslista

en: Back to list
no: Tilbake til lista

en: Back to pending requests
no: Tilbake til ventende forespørsler

en: Back to reports
no: Tilbake til rapporter

en: Back to users
no: Tilbake til medlemmer

en: Birth date:
no: Født:

en: Block
no: Blokkér

en: Blocked
no: Blokkert

en: Blocked Users
no: Blokkerte brukere

en: Blocked by count:
no: Blokkert av:

en: Blocked by us:
no: Blokkert av oss:

en: Book
no: Bok

en: Book Identifiers
no: Boknøkler

en: Book Title
no: Boktittel

en: Book cover preview
no: Bokomslag forhåndsvisning

en: BookWyrm has been updated since this import with a bug fix
no: BokWyrm er oppdatert siden denne importen med en feilrettelse

en: BookWyrm hosted on <a style="color: #3273dc;" href="https://%(domain)s">%(site_name)s</a>
no: Bokwyrm kjører på <a style="color: #3273dc;" href="https://%(domain)s">%(site_name)s</a>

en: BookWyrm users
no: Bokwyrm medlemmer

en: BookWyrm's source code is freely available. You can contribute or report issues on <a href="https://github.com/mouse-reeve/bookwyrm">GitHub</a>.
no: BookWyrms kildekode er fritt tilgjengelig. Du kan bidra eller rapportere problemer på <a href="https://github.com/mouse-reeve/bookwyrm">GitHub</a>.

en: Books
no: Bøker

en: Books Timeline
no: Boktidslinja

en: Books by %(name)s
no: Bøker av %(name)s

en: Boost
no: Støtt

en: Boost status
no: Støtt status

en: Born:
no: Født:

en: Can't find your code?
no: Finner du ikke koden din?

en: Cancel
no: Avbryt

en: Change Password
no: Endre passord

en: Check you have the correct username before trying again
no: Kontrollér om du bruker riktig brukernavn før du prøver igjen

en: Check you have the correct username before trying again.
no: Kontrollér om du bruker riktig brukernavn før du prøver igjen.

en: Clear filters
no: Tøm filtre

en: Clear search
no: Nullstill søk

en: Click to add cover
no: Klikk for å legge til omslag

en: Click to enlarge
no: Klikk for å forstørre

en: Close
no: Lukk

en: Closed
no: Lukket

en: Code of Conduct
no: Adferdsregler

en: Code of conduct:
no: Atferdsregler:

en: Comment
no: Kommentar

en: Comment:
no: Kommentar:

en: Comments
no: Kommentarer

en: Community
no: Samfunn

en: Confirm
no: Bekreft

en: Confirm Book Info
no: Bekreft bokinformasjon

en: Confirm Email
no: Bekreft e-post

en: Confirm email
no: Bekreft e-post

en: Confirm password:
no: Gjenta passordet:

en: Confirm your email address
no: Bekreft e-postadressen din

en: Confirmation code:
no: Bekreftelseskode:

en: Contact site admin
no: Kontakt administrator

en: Contact your admin or <a href='https://github.com/bookwyrm-social/bookwyrm/issues'>open an issue</a> if you are seeing unexpected failed items.
no: Kontakt systemansvarlig eller <a href='https://github.com/bookwyrm-social/bookwyrm/issues'>registrér et problem</a> hvis du ser uventede mislykkede ting.

en: Content
no: Innhold

en: Content warning
no: Varsel om følsomt innhold

en: Content warning:
no: Innholdsadvarsel:

en: Content:
no: Innhold:

en: Copied!
no: Kopiert!

en: Copy address
no: Kopiér adresse

en: Copy embed code
no: Kopier kode som legger inn lista

en: Could not find a match for book
no: Fant ikke den boka

en: Cover
no: Omslag

en: Create Announcement
no: Opprett en kunngjøring

en: Create Group
no: Opprett gruppe

en: Create Invite
no: Lag invitasjon

en: Create List
no: Opprett liste

en: Create Shelf
no: Lag hylle

en: Create a Group
no: Opprett ei gruppe

en: Create an Account
no: Opprett en konto

en: Create group
no: Opprett gruppe

en: Create list
no: Opprett liste

en: Create shelf
no: Lag hylle

en: Create your profile
no: Opprett din profil

en: Created and curated by <a href="%(path)s">%(username)s</a>
no: Opprettet og forvaltet av <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Created by <a href="%(path)s">%(username)s</a>
no: Opprettet av <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Created by <a href="%(userpath)s">%(username)s</a> and managed by <a href="%(grouppath)s">%(groupname)s</a>
no: Opprettet av <a href="%(userpath)s">%(username)s</a> og forvaltet av <a href="%(grouppath)s">%(groupname)s</a>

en: Creating a new author: %(name)s
no: Oppretter en ny forfatter: %(name)s

en: Curate
no: Forvalt

en: Curated
no: Forvaltet

en: Currently Reading
no: Leser nå

en: Dashboard
no: Kontrollpanel

en: Data file:
no: Datafil:

en: Data source:
no: Datakilde:

en: Date Added
no: Lagt til dato

en: Date accepted
no: Akseptert dato

en: Date added
no: Dato lagt til

en: Date requested
no: Forespurt dato

en: Days
no: Dager

en: Deactivation reason:
no: Deaktiveringsgrunn:

en: Death date:
no: Død:

en: Decentralized
no: Desentralisert

en: Default post privacy:
no: Standard tilgangsnivå på innlegg:

en: Delete
no: Slett

en: Delete Account
no: Slett konto

en: Delete group
no: Slett gruppa

en: Delete list
no: Slett liste

en: Delete notifications
no: Slette varsler

en: Delete shelf
no: Slett hylle

en: Delete status
no: Slett status

en: Delete these read dates
no: Slett disse lesedatoene

en: Delete these read dates?
no: Slette disse lesedatoene?

en: Delete this group?
no: Slette denne gruppa?

en: Delete this list?
no: Slett denne lista?

en: Delete this progress update
no: Slett denne fremgangsoppdateringen

en: Deleting your account cannot be undone. The username will not be available to register in the future.
no: Å slette kontoen din kan ikke angres. Brukernavnet vil ikke være tilgjengelig for registrering i fremtiden.

en: Descending
no: Synkende

en: Description:
no: Beskrivelse:

en: Details
no: Detaljer

en: Deutsch (German)
no: Deutsch (Tysk)

en: Died:
no: Død:

en: Direct Messages
no: Direktemeldinger

en: Direct Messages with <a href="%(path)s">%(username)s</a>
no: Direktemeldinger med <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Direction
no: Retning

en: Directory
no: Katalog

en: Discard
no: Forkast

en: Discover
no: Oppdag

en: Discover your stats for %(year)s!
no: Uforsk statistikken din for %(year)s!

en: Discoverable:
no: Synlig:

en: Dismiss message
no: Fjern meldingen

en: Display name:
no: Skjermnavn:

en: Display preferences
no: Visningsinstillinger

en: Documentation
no: Dokumentasjon

en: Does Not Expire
no: Uendelig

en: Domain
no: Domene

en: Domain block
no: Domeneblokkering

en: Domain:
no: Domene:

en: Don't show suggested users
no: Ikke vis foreslåtte brukere

en: Edit
no: Rediger

en: Edit "%(book_title)s"
no: Rediger "%(book_title)s

en: Edit Announcement
no: Redigér kunngjøring

en: Edit Author
no: Rediger forfatter

en: Edit Author:
no: Rediger forfatter:

en: Edit Book
no: Rediger bok

en: Edit Goal
no: Rediger mål

en: Edit Group
no: Rediger gruppe

en: Edit List
no: Redigér lista

en: Edit Profile
no: Rediger profil

en: Edit Shelf
no: Rediger hylle

en: Edit group
no: Rediger gruppe

en: Edit profile
no: Rediger profil

en: Edit read dates
no: Rediger lesedatoer

en: Edit shelf
no: Rediger hylle

en: Edit status
no: Rediger status

en: Editions of %(book_title)s
no: Utgaver av %(book_title)s

en: Editions of <a href="%(work_path)s">"%(work_title)s"</a>
no: Utgaver av <a href="%(work_path)s">"%(work_title)s"</a>

en: Email
no: E-post

en: Email Blocklist
no: E-post blokkeringsliste

en: Email address:
no: E-post adresse:

en: Email preference
no: E-postinnstillinger

en: Email:
no: E-post:

en: Embed this list on a website
no: Legg denne lista inn på et nettsted

en: End date
no: Sluttdato

en: End date:
no: Sluttdato:

en: English
no: English (Engelsk)

en: Error following from %(sitename)s
no: Feil under følging fra %(sitename)s

en: Error loading book
no: Feilet ved lasting av bok

en: Error posting status
no: Feil ved lagring av status

en: Español (Spanish)
no: Español (Spansk)

en: Event date:
no: Dato for hendelsen:

en: Everything else
no: Andre ting

en: Expires
no: Utløper

en: Expiry:
no: Utløp:

en: External links
no: Eksterne lenker

en: Failed items
no: Mislykkede ting

en: Failed to load cover
no: Klarte ikke å laste inn omslag

en: Failed:
no: Mislyktes:

en: False
no: Usant

en: Federated
no: Føderert

en: Federated Instances
no: Føderte instanser

en: Federated community
no: Føderte samfunn

en: Feed
no: Strøm

en: File exceeds maximum size: 10MB
no: Filen overskrider maksimal størrelse: 10MB

en: Filters
no: Filtre

en: Filters are applied
no: Filtrert visning

en: Find friends
no: Finn venner

en: Find more information at isni.org
no: Finn mer informasjon på isni.org

en: Finish
no: Fullfør

en: Finish "%(book_title)s"
no: Fullfør "%(book_title)s"

en: Finish "<em>%(book_title)s</em>"
no: Fullfør "<em>%(book_title)s</em>"

en: Finish reading
no: Fullfør lesing

en: Finished
no: Fullført

en: Finished reading
no: Leste ferdig

en: First published date:
no: Først utgitt:

en: Follow
no: Følg

en: Follow %(username)s
no: Følg %(username)s

en: Follow %(username)s from another Fediverse account like BookWyrm, Mastodon, or Pleroma.
no: Følg %(username)s fra en annen Fediverse -konto som BookWyrm, Mastodon eller Pleroma.

en: Follow %(username)s on the fediverse
no: Følg %(username)s i fediverset

en: Follow @%(username)s
no: Følg %(username)s

en: Follow Requests
no: Følgeforespørsler

en: Follow from %(sitename)s
no: Følg fra %(sitename)s

en: Follow on Fediverse
no: Følg i Fediverset

en: Follow!
no: Følg!

en: Followed by them:
no: Fulgt av dem:

en: Followed by us:
no: Fulgt av oss:

en: Followers
no: Følgere

en: Followers-only
no: Kun følgere

en: Following
no: Følger

en: Follows you
no: Følger deg

en: Footer Content
no: Bunntekst Innhold

en: Forgot your password?
no: Glemt passord?

en: Format details:
no: Formatdetaljer:

en: Français (French)
no: Français (Fransk)

en: Friendly
no: Vennlig

en: Galego (Galician)
no: Galego (Gallisk)

en: Generate New Invite
no: Lag ny invitasjon

en: Goal privacy:
no: Mål delingsinnstillinger:

en: Goodreads key:
no: Goodreads nøkkel:

en: Graphic novel
no: Tegneserie

en: Group
no: Gruppe

en: Group Description:
no: Gruppebeskrivelse:

en: Group Name:
no: Gruppenavn:

en: Group members can add to and remove from this list
no: Gruppemedlemmer kan legge til og fjerne fra denne lista

en: Groups
no: Grupper

en: Groups: %(username)s
no: Grupper: %(username)s

en: Hardcover
no: Innbundet

en: Have you read %(book_title)s?
no: Har du lest %(book_title)s?

en: Help
no: Hjelp

en: Hi there,
no: Heisann,

en: Hide status
no: Skjul status

en: Home
no: Hjem

en: Home Timeline
no: Lokal tidslinje

en: IP Address Blocklist
no: Blokkerinsgliste over IP -adresser

en: IP Address:
no: IP -adresse:

en: If you didn't request to reset your password, you can ignore this email.
no: Hvis du ikke har bedt om å tilbakestille passordet ditt, kan du ignorere denne e-posten.

en: Ignore
no: Ignorer

en: Ignored Invite Requests
no: Ignorerte invitasjonsforespørsler

en: Images
no: Bilder

en: Import
no: Importér

en: Import Blocklist
no: Importér blokkeringsliste

en: Import Books
no: Importer bøker

en: Import Status
no: Importstatus

en: Import Troubleshooting
no: Feilsøk import

en: Import block list
no: Importér blokkeringsliste

en: Import book
no: Importer bok

en: Import preview unavailable.
no: Forhåndsvisning av import er ikke tilgjengelig.

en: Import started:
no: Import startet:

en: Imported
no: Importert

en: Imports
no: Importer

en: In %(year)s, %(display_name)s read %(books_total)s book<br />for a total of %(pages_total)s pages! | In %(year)s, %(display_name)s read %(books_total)s books<br />for a total of %(pages_total)s pages!
no[0]: I %(year)s leste %(display_name)s %(books_total)s bok<br />i alt %(pages_total)s sider!
no[1]: I %(year)s leste %(display_name)s %(books_total)s bøker<br />i alt %(pages_total)s sider!

en: In progress
no: Pågår

en: Inactive
no: Inaktiv

en: Include reviews
no: Inkluder anmeldelser

en: Include spoiler alert
no: Inkluder spoiler-varsel

en: Instance Activity
no: Instansaktivitet

en: Instance Info
no: Instansinformasjon

en: Instance Name:
no: Instansnavn:

en: Instance Settings
no: Instansdetaljer

en: Instance description:
no: Instansbeskrivelse:

en: Instance details
no: Instansdetaljer

en: Instance name
no: Instansnavn

en: Instance:
no: Instans:

en: Interval:
no: Intervall:

en: Invite
no: Invitér

en: Invite Requests
no: Invitasjonsforespørsler

en: Invite request text:
no: Invitasjonsforespørsel tekst:

en: Invites
no: Invitasjoner

en: Is "%(name)s" one of these authors?
no: Er "%(name)s" en av disse forfatterne?

en: Is this an edition of an existing work?
no: Er dette en utgave av et eksisterende verk?

en: Italiano (Italian)
no: Italiano (Italiensk)

en: Jane Doe
no: Kari Nordmann

en: Join
no: Delta

en: Join %(name)s
no: Delta i %(name)s

en: Join Bookwyrm
no: Bli med i Bokwyrm

en: Join Directory
no: Delta i katalog

en: Join Now
no: Bli med nå

en: Joined %(date)s
no: Ble med %(date)s

en: Language:
no: Språk:

en: Languages:
no: Språk:

en: Last Active
no: Sist aktiv

en: Last active date:
no: Sist aktiv dato:

en: Last edited by:
no: Sist endret av:

en: Learn more <a href="https://%(domain)s%(about_path)s">about %(site_name)s</a>.
no: Lær mer <a href="https://%(domain)s%(about_path)s">om %(site_name)s</a>.

en: Learn more about %(site_name)s:
no: Lær mer om %(site_name)s:

en: Leave a rating
no: Legg inn en vurdering

en: Leave group
no: Forlat gruppa

en: Let's log in first...
no: La oss logge inn først...

en: Librarything key:
no: Librarything nøkkel:

en: Lietuvių (Lithuanian)
no: Lietuvių (Litauisk)

en: Like
no: Lik

en: Like status
no: Lik status

en: Link
no: Lenke

en: List Order
no: Liste rekkefølge

en: List curation:
no: Listeforvaltning:

en: List position
no: Listeposisjon

en: Lists
no: Lister

en: Lists: %(username)s
no: Lister: %(username)s

en: Load cover from url:
no: Last bilde av omslag fra nettadresse:

en: Load data
no: Last inn data

en: Load results from other catalogues
no: Last resultater fra andre kataloger

en: Loading data will connect to <strong>%(source_name)s</strong> and check for any metadata about this author which aren't present here. Existing metadata will not be overwritten.
no: Laster inn data kobler til <strong>%(source_name)s</strong> og finner metadata om denne forfatteren som enda ikke finnes her. Eksisterende metadata vil ikke bli overskrevet.

en: Loading data will connect to <strong>%(source_name)s</strong> and check for any metadata about this book which aren't present here. Existing metadata will not be overwritten.
no: Lasting av data vil koble til <strong>%(source_name)s</strong> og hente metadata som ikke finnes her om boken. Eksisterende metadata vil ikke bli overskrevet.

en: Local
no: Lokal

en: Local users
no: Lokale medlemmer

en: Locked account
no: Låst konto

en: Log in
no: Logg inn

en: Log in to %(sitename)s
no: Logg inn på %(sitename)s

en: Log in to import or add books.
no: Logg på for å importere eller legge til bøker.

en: Log out
no: Logg ut

en: Login
no: Logg inn

en: Logo small:
no: Logo liten:

en: Main navigation menu
no: Hovednavigasjonsmeny

en: Make page private
no: Gjør privat

en: Make page public
no: Gjør siden offentlig

en: Make your profile discoverable to other BookWyrm users.
no: Gjør profilen din synlig for andre BookWyrm brukere.

en: Manage Users
no: Administrere brukere

en: Managed by <a href="%(path)s">%(username)s</a>
no: Forvaltet av <a href="%(path)s">%(username)s</a>

en: Manager
no: Forvalter

en: Manually add book
no: Legg til bok manuelt

en: Manually approve followers
no: Godkjenn følgere manuelt

en: Manually approve followers:
no: Godkjenn følgere manuelt:

en: Manually approved followers:
no: Manuelt godkjente følgere:

en: Max uses
no: Maks antall bruk

en: Meet your admins
no: Møt administratorene

en: Members of this group can create group-curated lists.
no: Medlemmer av denne gruppen kan opprette gruppekontrollerte lister.

en: Mentions
no: Nevnt

en: Moderation
no: Moderering

en: Moderator Comments
no: Moderatorkommentarer

en: Moderator deletion
no: Moderatør sletting

en: Moderator suspension
no: Moderatør suspensjon

en: More %(site_name)s users want to read <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> than any other book.
no: Flere av %(site_name)s sine medlemmer ønsker å lese <a href="%(book_path)s"><em>%(title)s</em></a> enn noen annen bok.

en: More about this site
no: Om dette nettstedet

en: More info about this report:
no: Mer informasjon om denne rapporten:

en: More options
no: Flere alternativer

en: More shelves
no: Flere hyller

en: Move book
no: Flytt bok

en: Name:
no: Navn:

en: Needs manual review
no: Må gjennomgåes manuelt

en: New password:
no: Nytt passord:

en: New report for %(site_name)s
no: Ny rapport for %(site_name)s

en: Next
no: Neste

en: No IP addresses currently blocked
no: Ingen IP -adresser er blokkert

en: No active invites
no: Ingen aktive invitasjoner

en: No activities yet!
no: Ingen aktivitet enda!

en: No announcements found
no: Fant ingen kunngjøringer

en: No books found
no: Ingen bøker funnet

en: No books found for "%(query)s"
no: Ingen bøker funnet for "%(query)s

en: No books found matching the query "%(query)s"
no: Ingen bøker funnet for søket"%(query)s"

en: No cover
no: Intet omslag

en: No email domains currently blocked
no: Ingen e-postdomener er for øyeblikket blokkert

en: No followers you follow
no: Ingen følgere du følger

en: No instances found
no: Ingen instanser funnet

en: No notes provided
no: Ingen merknader finnes

en: No potential members found for "%(user_query)s"
no: Ingen potensielle medlemmer funnet for "%(user_query)s

en: No rating
no: Ingen vurdering

en: No recent imports
no: Ingen nylige importer

en: No reports found.
no: Ingen rapporter funnet.

en: No requests
no: Ingen forespørsler

en: No results found for "%(query)s"
no: Fant ingen treff på "%(query)s

en: No user with that email address was found.
no: Ingen bruker med den e-postadressen ble funnet.

en: No users currently blocked.
no: Ingen brukere er for tiden blokkert.

en: No users found for "%(query)s"
no: Ingen medlemmer funnet for "%(query)s"

en: Norsk (Norwegian)
no: Norsk (Norsk)

en: Not Found
no: Fant ikke

en: Not a valid csv file
no: Ikke en gyldig csv-fil

en: Not set
no: Ikke angitt

en: Notes
no: Notater

en: Notes:
no: Notater:

en: Notifications
no: Varsler

en: OCLC Number:
no: OCLC Nummer:

en: On page:
no: På side:

en: One Day
no: Én dag

en: One Month
no: Én måned

en: One Week
no: Én uke

en: One last step before you join %(site_name)s! Please confirm your email address by clicking the link below:
no: Ett ting gjenstår før du er med på %(site_name)s! Bekreft e-postadressen ved å klikke på lenken nedenfor:

en: Only you can add and remove books to this list
no: Bare du kan legge til og fjerne bøker i denne lista

en: Open
no: Åpne

en: Open image in new window
no: Åpne bilde i nytt vindu

en: Openlibrary ID:
no: Openlibrary nøkkel:

en: Openlibrary key
no: Openlibrary nøkkel

en: Openlibrary key:
no: Openlibrary nøkkel:

en: Options
no: Innstillinger

en: Or enter the code "%(confirmation_code)s" at login.
no: Eller skriv inn koden "%(confirmation_code)s" ved innlogging.

en: Or enter the code "<code>%(confirmation_code)s</code>" at login.
no: Eller skriv inn koden "<code>%(confirmation_code)s</code>" ved innlogging.

en: Order by
no: Sortér etter

en: Pages:
no: Sider:

en: Password:
no: Passord:

en: Pending
no: Avventer

en: Pending Books
no: Ventende bøker

en: Permanently delete account
no: Slett kontoen din permanent

en: Permanently delete user
no: Slett medlem for godt

en: Permanently deleted
no: Slettet for godt

en: Permission Denied
no: Tilgang nektet

en: Physical Properties
no: Fysiske egenskaper

en: Places
no: Steder

en: Please confirm your email
no: Vennligst bekreft epost-adressen din

en: Popular on %(site_name)s
no: Populært på %(site_name)s

en: Português Europeu (European Portuguese)
no: Português Europeu (Europeisk Portugisisk)

en: Português do Brasil (Brazilian Portuguese)
no: Português - Brasil (Brasiliansk portugisisk)

en: Position:
no: Plassering:

en: Post
no: Innlegg

en: Post privacy
no: Delingsinstilling for post

en: Post to feed
no: Send til strøm

en: Posted by <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>
no: Lagt til av <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>

en: Preferred Timezone:
no: Foretrukket tidssone:

en: Preview
no: Forhåndsvisning

en: Preview:
no: Forhåndsvisning:

en: Previous
no: Forrige

en: Privacy
no: Personvern

en: Privacy Policy
no: Personvernerklæring

en: Privacy Policy:
no: Personvernregler:

en: Privacy setting for imported reviews:
no: Personverninnstilling for importerte anmeldelser:

en: Private
no: Privat

en: Profile
no: Profil

en: Progress
no: Fremdrift

en: Progress Updates:
no: Fremdriftsoppdateringer:

en: Progress:
no: Fremdrift:

en: Public
no: Offentlig

en: Publication
no: Publikasjon

en: Published %(date)s
no: Utgitt %(date)s

en: Published %(date)s by %(publisher)s.
no: Utgitt %(date)s av %(publisher)s.

en: Published by %(publisher)s.
no: Utgitt av %(publisher)s.

en: Published date:
no: Publiseringsdato:

en: Publisher:
no: Forlag:

en: Quotations
no: Sitater

en: Quote
no: Sitat

en: Quote:
no: Sitat:

en: RSS feed
no: RSS strøm

en: Rate
no: Vurdér

en: Rating
no: Vurdering

en: Re-open
no: Gjenåpne

en: Re-send invite
no: Gjenta invitasjon

en: Re-trying an import can fix missing items in cases such as:
no: Å prøve en import på nytt kan løse manglende ting ved tilfeller som:

en: Read
no: Lest

en: Reading Goal
no: Lesemål

en: Reading finish date cannot be before start date.
no: Sluttdato kan ikke være før startdato.

en: Reading goal:
no: Lesemål:

en: Recent Books
no: Nylige bøker

en: Recent Imports
no: Nylig importer

en: Recently active
no: Nylig aktive

en: Refresh
no: Oppdater

en: Registration
no: Registrering

en: Registration closed text:
no: Registrering lukket tekst:

en: Registrations
no: Påmeldinger

en: Reject
no: Avslå

en: Relationships
no: Relasjoner

en: Remote
no: Ekstern

en: Remote instance
no: Ekstern instans

en: Remove
no: Fjern

en: Remove %(name)s
no: Fjern %(name)s

en: Remove @%(username)s
no: Fjern %(username)s

en: Remove from
no: Fjern fra

en: Remove from %(name)s
no: Fjern fra %(name)s

en: Reply
no: Svar

en: Report
no: Rapport

en: Report @%(username)s
no: Rapporter @%(username)s

en: Reported statuses
no: Rapporterte statuser

en: Reports
no: Rapporter

en: Reports:
no: Rapporter:

en: Reports: %(instance_name)s
no: Rapporter: %(instance_name)s

en: Reports: <small>%(instance_name)s</small>
no: Rapporter: <small>%(instance_name)s</small>

en: Request an Invitation
no: Be om en invitasjon

en: Requested
no: Forespurt

en: Require users to confirm email address
no: Medlemmer må bekrefte e-postadresse

en: Resend confirmation link
no: Send e-post på nytt

en: Resend link
no: Send lenke igjen

en: Reset Password
no: Tilbakestill passord

en: Reset password
no: Nullstill passordet

en: Reset your %(site_name)s password
no: Tilbakestill passordet ditt på %(site_name)s

en: Resolve
no: Løs

en: Resolved
no: Løst

en: Results from
no: Resultat fra

en: Retry
no: Prøv igjen

en: Retry Status
no: Status for nytt forsøk

en: Review
no: Anmeldelse

en: Review items
no: Se gjennom ting

en: Review:
no: Anmeldelse:

en: Reviews
no: Anmeldelser

en: Row
no: Rad

en: Sadly %(display_name)s didn’t finish any books in %(year)s
no: Dessverre fullførte ikke %(display_name)s noen bøker i %(year)s

en: Save
no: Lagre

en: Save &amp; continue
no: Lagre &amp; fortsett

en: Saved
no: Lagret

en: Saved Lists
no: Lagrede lister

en: Search
no: Søk

en: Search editions
no: Søk etter utgaver

en: Search for a book
no: Søk etter en bok

en: Search for a book, user, or list
no: Søk etter bok, medlem eller liste

en: Search for a user
no: Søke etter et medlem

en: Search query
no: Søketerm

en: Search to add a user
no: Søk for å legge til et medlem

en: Search type
no: Søketype

en: See what's new in the local %(site_name)s community
no: Se hva som er nytt i lokalsamfunnet på %(site_name)s

en: Select Group
no: Velg gruppe

en: Select a group
no: Velg ei gruppe

en: Self deletion
no: Selvsletting

en: Send direct message
no: Send direktemelding

en: Send invite
no: Send invitasjon

en: Sent
no: Sendt

en: Separate multiple values with commas.
no: Adskill flere verdier med komma.

en: Series number:
no: Serienummer:

en: Series:
no: Serie:

en: Server Error
no: Tjenerfeil

en: Set
no: Bruk

en: Set a goal for how many books you'll finish reading in %(year)s, and track your progress throughout the year.
no: Sett et mål for hvor mange bøker du vil lese ferdig i %(year)s, og spor fremdriften din gjennom året.

en: Set goal
no: Sett mål

en: Settings
no: Innstillinger

en: Share this page
no: Del denne sida

en: Sharing status: <strong>private</strong>
no: Delingsstatus: <strong>privat</strong>

en: Sharing status: <strong>public with key</strong>
no: Dele status: <strong>offentlig med nøkkel</strong>

en: Shelf
no: Hylle

en: Shelved
no: Lagt på hylla

en: Short description:
no: Kort beskrivelse:

en: Show all updates
no: Vis alle oppdateringer

en: Show less
no: Vis mindre

en: Show more
no: Vis mer

en: Show reading goal prompt in feed
no: Vis lesemålsfelt i strømmen

en: Show status
no: Vis status

en: Show suggested users
no: Vis foreslåtte brukere

en: Show this account in suggested users
no: Vis deg som en foreslått bruker å følge

en: Show this account in suggested users:
no: Vis deg som en foreslått bruker å følge:

en: Sign Up
no: Registrer deg

en: Site Settings
no: Sideinnstillinger

en: Skip this step
no: Hopp over dette

en: Software
no: Programvare

en: Software version:
no: Programvareversjon:

en: Software:
no: Programvare:

en: Some thoughts on the book
no: Noen tanker om boka

en: Something went wrong trying to follow <strong>%(account)s</strong>
no: Noe gikk galt under forsøk på å følge <strong>%(account)s</strong>

en: Something went wrong! Sorry about that.
no: Beklager, noe gikk galt! Leit, det der.

en: Sorry! This invite code is no longer valid.
no: Beklager! Denne invitasjonskoden er ikke lenger gyldig.

en: Sorry! We couldn't find that code.
no: Beklager, vi fant ikke den koden.

en: Sort By
no: Sorter etter

en: Sort List
no: Sorter liste

en: Sorted ascending
no: Sortert stigende

en: Sorted descending
no: Sortert synkende

en: Spoilers ahead!
no: Spoilers forut!

en: Start "%(book_title)s"
no: Start "%(book_title)s

en: Start date
no: Startdato

en: Start date:
no: Startdato:

en: Start reading
no: Begynn å lese

en: Started
no: Startet

en: Started reading
no: Begynte å lese

en: Status activity
no: Statusaktivitet

en: Status has been deleted
no: Status er slettet

en: Status updates from {obj.display_name}
no: Statusoppdateringer fra {obj.display_name}

en: Statuses
no: Statuser

en: Statuses posted
no: Statuser lagt ut

en: Statuses posted:
no: Statuser lagt ut:

en: Subjects
no: Emner

en: Submit
no: Send inn

en: Subtitle:
no: Undertittel:

en: Success!
no: Suksess!

en: Success! Email address confirmed.
no: Vellykket! E-postadressen din er bekreftet.

en: Successfully blocked:
no: Klarte å blokkere:

en: Successfully posted status
no: Status ble opprettet

en: Suggest
no: Foreslå

en: Suggest Books
no: Foreslå bøker

en: Suggested
no: Foreslått

en: Suggested Books
no: Foreslåtte bøker

en: Suggested by
no: Foreslått av

en: Summary:
no: Sammendrag:

en: Support %(site_name)s on <a href="%(support_link)s" target="_blank">%(support_title)s</a>
no: Støtt %(site_name)s på <a href="%(support_link)s" target="_blank">%(support_title)s</a>

en: Support link:
no: Lenke til brukerstøtte:

en: Support title:
no: Tittel på brukerstøtte:

en: Suspend user
no: Deaktiver bruker

en: Switch to this edition
no: Bytt til denne utgaven

en: Tagline:
no: Slagord:

en: Thank you! Your request has been received.
no: Takk! Vi har mottatt forespørselen din.

en: That makes an average of %(pages)s pages per book.
no: Det blir gjennomsnittlig %(pages)s per bok.

en: That’s great!
no: Veldig bra!

en: The book has been added to the instance since this import
no: Boka er lagt til i instansen siden importen

en: The end of the year is the best moment to take stock of all the books read during the last 12 months. How many pages have you read? Which book is your best-rated of the year? We compiled these stats, and more!
no: Ved årets slutt passer det bra å oppsummere hvilke bøker du har lest de siste 12 månedene. Hvor mange sider leste du? Hvilken bok er likte du best? Vi har oppsummert dette og mere til for deg!

en: The page can be seen by anyone with the complete address.
no: Siden kan sees av alle som har den fullstendige adressen.

en: The page is private, only you can see it.
no: Sida er privat, bare du kan se den.

en: The page you requested doesn't seem to exist!
no: Den siden synes ikke å eksistere!

en: Their best rated review
no: Deres beste rangerte omtale

en: Their rating: <strong>%(rating)s</strong>
no: Deres vurdering: <strong>%(rating)s</strong>

en: Their shortest read this year…
no: Den korteste teksten lest i år…

en: There are no books here right now! Try searching for a book to get started
no: Det er ingen bøker her nå! Prøv å søke etter en bok for å komme i gang

en: There aren't any activities right now! Try following a user to get started
no: Det er ingen aktiviteter akkurat nå! Prøv å følge en bruker for å komme i gang

en: These are some first steps to get you started.
no: Her er noen ting å gjøre for å komme i gang.

en: This action cannot be un-done
no: Denne handlingen er endelig

en: This group has no lists
no: Denne gruppa har ingen lister

en: This import is in an old format that is no longer supported. If you would like to troubleshoot missing items from this import, click the button below to update the import format.
no: Denne importen er i et gammelt format som ikke lenger støttes. Klikk på knappen nedenfor for å oppdatere importformatet om du ønsker du å feilsøke i mangler i denne importen.

en: This is a new author
no: Dette er en ny forfatter

en: This is a new work
no: Dette er et nytt verk

en: This link opens in a pop-up window
no: Denne lenka vil åpnes i et popup-vindu

en: This list is currently empty
no: Denne lista er for tida tom

en: This report will be sent to %(site_name)s's moderators for review.
no: Denne rapporten vil bli sendt til %(site_name)s sine moderatorer for gjennomsyn.

en: This shelf is empty.
no: Denne hylla er tom.

en: Times used
no: Ganger brukt

en: Title
no: Tittel

en: Title:
no: Tittel:

en: To Read
no: Å lese

en: Total
no: Totalt

en: Total users
no: Totalt antall brukere

en: Track your reading, talk about books, write reviews, and discover what to read next. Always ad-free, anti-corporate, and community-oriented, BookWyrm is human-scale software, designed to stay small and personal. If you have feature requests, bug reports, or grand dreams, <a href='https://joinbookwyrm.com/get-involved' target='_blank'>reach out</a> and make yourself heard.
no: Journalfør lesingen din, snakk om bøker, skriv anmeldelser, og oppdag din neste bok. BookWyrm er reklamefri, ukommers og fellesskapsorientert, programvare for mennesker, designet for å forbli liten og nær. Hvis du har ønsker, feilrapporter eller store vyer, <a href='https://joinbookwyrm.com/get-involved' target='_blank'>ta kontakt</a> og bli hørt.

en: Troubleshooting
no: Feilsøkning

en: True
no: Sant

en: Try searching for <strong>%(user)s</strong> on <code>%(remote_domain)s</code> instead
no: Prøv å søke etter <strong>%(user)s</strong> på <code>%(remote_domain)s</code> i stedet

en: Uh oh...
no: Å nei...

en: Un-block
no: Fjern blokkering

en: Un-boost
no: Fjern støtte

en: Un-ignore
no: Fjern ignorering

en: Un-like
no: Fjern lik

en: Un-save
no: Fjern lagring

en: Un-suspend user
no: Reaktivér bruker

en: Undo follow request
no: Angre følgeforespørsel

en: Unfollow
no: Slutt å følge

en: Unfollow @%(username)s
no: Slutt å følge @%(username)s

en: Uninvite
no: Avlys invitasjon

en: Unlimited
no: Ubegrenset

en: Unlisted
no: Uoppført

en: Update import
no: Oppdater import

en: Update progress
no: Oppdater fremgang

en: Update read dates for "<em>%(title)s</em>"
no: Oppdatér lesedatoer for "<em>%(title)s</em>"

en: Updated:
no: Oppdatert:

en: Updates
no: Oppdateringer

en: Upload cover:
no: Last opp omslag:

en: Use IP address blocks with caution, and consider using blocks only temporarily, as IP addresses are often shared or change hands. If you block your own IP, you will not be able to access this page.
no: Bruk IP -adresse blokkeringer nennsomt og midlertidig da IP-adresser ofte deles eller endrer brukere. Dersom du blokkerer din egen IP vil du ikke få tilgang til denne siden.

en: Use limit:
no: Kan brukes hvor mange ganger:

en: Used when the instance is previewed on joinbookwyrm.com. Does not support HTML or Markdown.
no: Brukes når instansen blir forhåndsvist på joinbookwyrm.com. Støtter ikke HTML eller Markdown.

en: User Activity
no: Brukeraktivitet

en: User Profile
no: Brukerprofil

en: User details
no: Brukerdetaljer

en: User handle to follow from:
no: Brukernøkkel som skal følge fra:

en: User profile
no: Brukerprofil

en: User signup activity
no: Brukerregistreringsaktivitet

en: User type
no: Brukertype

en: Username
no: Brukernavn

en: Username or password are incorrect
no: Feil brukernavn eller passord

en: Username:
no: Brukernavn:

en: Users
no: Medlemmer

en: Users:
no: Medlemmer:

en: Users: <small>%(instance_name)s</small>
no: Medlemmer: <small>%(instance_name)s</small>

en: Version:
no: Versjon:

en: View ISNI record
no: Vis ISNI -oppføring

en: View all
no: Vis alle

en: View all %(size)s
no: Vis alle %(size)s

en: View all books
no: Se alle bøker

en: View and troubleshoot failed items
no: Se og feilsøk mislykkede ting

en: View directory
no: Vis katalog

en: View ignored requests
no: Vis ignorerte forespørsler

en: View imported review
no: Vis importert anmeldelse

en: View instance
no: Vis instans

en: View on Goodreads
no: Vis på Goodreads

en: View on Inventaire
no: Vis på Inventaire

en: View on LibraryThing
no: Vis på LibraryThing

en: View on OpenLibrary
no: Vis på OpenLibrary

en: View report
no: Vis rapport

en: View status
no: Vis status

en: View user profile
no: Vis brukerprofil

en: Visible:
no: Synlig:

en: Want to Read "%(book_title)s"
no: Ønsker å lese "%(book_title)s"

en: Want to Read "<em>%(book_title)s</em>"
no: Har lyst til å lese "<em>%(book_title)s</em>"

en: Want to read
no: Ønsker å lese

en: Way to go!
no: Fantastisk!

en: Weeks
no: Uker

en: Welcome
no: Velkommen

en: Welcome to %(site_name)s!
no: Velkommen til %(site_name)s!

en: What are you reading?
no: Hva er det du leser nå?

en: When someone tries to register with an email from this domain, no account will be created. The registration process will appear to have worked.
no: Når noen prøver å registrere seg med en e-post fra dette domenet, vil ingen konto bli opprettet, men registreringsprosessen vil se ut til å ha virket.

en: When you make your page private, the old key won’t give access to the page anymore. A new key will be created if the page is once again made public.
no: Når du gjør sida din privat, vil den gamle nøkkelen ikke gi lenger tilgang til siden. En ny nøkkel vil bli opprettet dersom siden blir gjort offentlig igjen senere.

en: Who to follow
no: Hvem å følge

en: Wikipedia link:
no: Lenke til wikipedia:

en: Works
no: Verker

en: Works created
no: Verker laget

en: You are already following <strong>%(account)s</strong>
no: Du følger allerede <strong>%(account)s</strong>

en: You are deleting this readthrough and its %(count)s associated progress updates.
no: Du sletter denne gjennomlesninga og %(count)s tilknyttede fremdriftsoppdateringer.

en: You are now following %(display_name)s!
no: Du følger nå %(display_name)s!

en: You can add books when you start using %(site_name)s.
no: Du kan legge til bøker når du begynner å bruke %(site_name)s.

en: You can block IP ranges using CIDR syntax.
no: Du kan blokkere IP -områder med CIDR-syntaks.

en: You can opt-out at any time in your <a href="%(path)s">profile settings.</a>
no: Du kan når som helst melde deg ut på <a href="%(path)s">profilinnstillinger.</a>

en: You can set or change your reading goal any time from your <a href="%(path)s">profile page</a>
no: Du kan sette eller endre lesemål når som helst fra <a href="%(path)s">profilsida di</a>

en: You don't have any Groups yet!
no: Du har ikke noen grupper enda!

en: You don't have any reading activity for this book.
no: Du har ikke lagt inn leseaktivitet for denne boka.

en: You have already requested to follow <strong>%(account)s</strong>
no: Du har allerede bedt om å følge <strong>%(account)s</strong>

en: You have been removed from the "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>" group
no: Du er fjernet fra <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a> -gruppa

en: You have blocked <strong>%(account)s</strong>
no: Du har blokkert <strong>%(account)s</strong>

en: You have no messages right now.
no: Du har ingen meldinger.

en: You have shelved this edition in:
no: Du har lagt denne utgaven i hylla:

en: You requested to reset your %(site_name)s password. Click the link below to set a new password and log in to your account.
no: Du ba om å tilbakestille passordet ditt på %(site_name)s. Klikk på lenka nedenfor for å sette et nytt passord og logge inn.

en: You successfully added a book to this list!
no: Du har nå lagt til ei bok i denne lista!

en: You successfully suggested a book for this list!
no: Du har nå foreslått en bok for denne lista!

en: You're all caught up!
no: Ingen varslinger!

en: You're all set!
no: Nå er du klar!

en: You're invited to join %(site_name)s!
no: Du er invitert til å bli med på %(site_name)s!

en: You're invited to join %(site_name)s! Click the link below to create an account.
no: Du har blitt invitert til å delta i %(site_name)s! Klikk på lenken nedenfor for å opprette en konto.

en: You've read <a href="%(path)s">%(read_count)s of %(goal_count)s books</a>.
no: Du har lest <a href="%(path)s">%(read_count)s av %(goal_count)s bøker</a>.

en: Your %(year)s Books
no: Dine %(year)s -bøker

en: Your <a href="%(url)s">import</a> completed.
no: <a href="%(url)s">Importen din</a> er fullført.

en: Your Account
no: Kontoen din

en: Your Books
no: Bøkene dine

en: Your Groups
no: Gruppene dine

en: Your Lists
no: Dine lister

en: Your account will show up in the <a href="%(path)s">directory</a>, and may be recommended to other BookWyrm users.
no: Kontoen din vil vises i e <a href="%(path)s">katalogen</a>, og kan bli anbefalt til andre BookWyrm medlemmer som en å følge.

en: Your account will show up in the directory, and may be recommended to other BookWyrm users.
no: Kontoen din vil vises i katalogen, og kan bli anbefalt til andre BookWyrm medlemmer som en å følge.

en: Your books
no: Dine bøker

en: Your comments
no: Dine kommentarer

en: Your password:
no: Passordet ditt:

en: Your quotes
no: Dine sitater

en: Your reading activity
no: Din leseaktivitet

en: Your review of '%(book_title)s'
no: Din anmeldelse av '%(book_title)s

en: Your reviews
no: Dine anmeldelser

en: accepted your invitation to join group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
no: aksepterte invitasjonen din om å bli med i gruppa "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: active
no: aktiv

en: added <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
no: la til <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> i lista di "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"

en: and %(remainder_count_display)s other | and %(remainder_count_display)s others
no[0]: og %(remainder_count_display)s annen
no[1]: og %(remainder_count_display)s andre

en: book on your shelves | books on your shelves
no[0]: bok på hyllene dine
no[1]: bøker på hyllene dine

en: books
no: bøker

en: boosted
no: støttet

en: boosted your <a href="%(related_path)s">comment on<em>%(book_title)s</em></a>
no: støttet <a href="%(related_path)s">kommentaren din til <em>%(book_title)s</em></a>

en: boosted your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
no: støttet <a href="%(related_path)s">sitatet ditt fra <em>%(book_title)s</em></a>

en: boosted your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
no: støttet <a href="%(related_path)s">anmeldelsen din av <em>%(book_title)s</em></a>

en: boosted your <a href="%(related_path)s">status</a>
no: støttet <a href="%(related_path)s">-statusen din</a>

en: by
no: av

en: commented on <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
no: kommenterte på <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: commented on <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
no: kommenterte på <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> av <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

[ctx: curation type]
en: Open
no: Åpen

en: eBook
no: e-bok

en: edited %(date)s
no: endret %(date)s

en: finished
no: ferdig

en: finished reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
no: leste ferdig <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: finished reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
no: leste ferdig <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> av <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: followed you
no: følger deg

en: follower you follow | followers you follow
no[0]: følger du følger
no[1]: følgere du følger

en: has been removed from your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
no: er fjernet fra gruppa di "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: has changed the description of <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>
no: har endret beskrivelsen av <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>

en: has changed the name of <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>
no: har endret navnet på <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>

en: has changed the privacy level for <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>
no: har endret åpenhetsnivået for <a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>

en: has joined your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
no: har blitt med i gruppa di "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: has left your group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
no: har forlatt gruppa di"<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: inactive
no: inaktiv

en: invited you to join the group "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"
no: inviterte deg til å bli med i gruppa "<a href="%(group_path)s">%(group_name)s</a>"

en: last active
no: sist aktiv

en: liked your <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
no: likte <a href="%(related_path)s">kommentaren din om <em>%(book_title)s</em></a>

en: liked your <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
no: likte <a href="%(related_path)s">sitatet ditt fra <em>%(book_title)s</em></a>

en: liked your <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
no: likte <a href="%(related_path)s">anmeldelsen din av <em>%(book_title)s</em></a>

en: liked your <a href="%(related_path)s">status</a>
no: likte <a href="%(related_path)s">statusen din</a>

en: load <span data-poll="stream/%(tab_key)s">0</span> unread status(es)
no: last <span data-poll="stream/%(tab_key)s">0</span> uleste status(er)

en: mentioned you in a <a href="%(related_path)s">comment on <em>%(book_title)s</em></a>
no: nevnte deg i en <a href="%(related_path)s">kommentar til <em>%(book_title)s</em></a>

en: mentioned you in a <a href="%(related_path)s">quote from <em>%(book_title)s</em></a>
no: nevnte deg i et <a href="%(related_path)s">sitat fra <em>%(book_title)s</em></a>

en: mentioned you in a <a href="%(related_path)s">review of <em>%(book_title)s</em></a>
no: nevnte deg i en <a href="%(related_path)s">anmeldelse av <em>%(book_title)s</em></a>

en: mentioned you in a <a href="%(related_path)s">status</a>
no: nevnte deg i en <a href="%(related_path)s">status</a>

en: of %(pages)s pages
no: av %(pages)s sider

en: on <a href="/">%(site_name)s</a>
no: på <a href="/">%(site_name)s</a>

en: page %(page)s
no: side %(page)s

en: page %(page)s of %(total_pages)s
no: side %(page)s av %(total_pages)s

en: pages
no: sider

en: password
no: passord

en: percent
no: prosent

en: posts
no: innlegg

en: quoted <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
no: siterte <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: quoted <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
no: sitert <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> av <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: rated <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>:
no: vurderte <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>:

en: rated <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s star | rated <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em>: %(display_rating)s stars
no[0]: vurderte <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em> til: %(display_rating)s stjerne
no[1]: vurderte <em><a href="%(path)s">%(title)s</a></em> til: %(display_rating)s stjerner

en: rated it
no: vurderte den

en: replied to <a href="%(user_path)s">%(username)s</a>'s <a href="%(status_path)s">status</a>
no: svarte på <a href="%(user_path)s">%(username)s</a> sin <a href="%(status_path)s">status</a>

en: reviewed <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
no: anmeldte <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: reviewed <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
no: anmeldte <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> av <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: search
no: søk

en: sent you a follow request
no: har sendt deg en følgeforespørsel

en: set a goal to read %(counter)s book in %(year)s | set a goal to read %(counter)s books in %(year)s
no[0]: sett et mål om å lese %(counter)s bok i %(year)s
no[1]: sett et mål om å lese %(counter)s bøker i %(year)s

en: started
no: startet

en: started reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
no: begynte å lese <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: started reading <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
no: begynte å lese <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> av <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: suggested adding <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> to your list "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"
no: foreslo å legge til <em><a href="%(book_path)s">%(book_title)s</a></em> i lista di "<a href="%(list_path)s">%(list_name)s</a>"

en: username
no: brukernavn

en: wants to read <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>
no: ønsker å lese <a href="%(book_path)s">%(book)s</a>

en: wants to read <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> by <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>
no: ønsker å lese <a href="%(book_path)s">%(book)s</a> av <a href="%(author_path)s">%(author_name)s</a>

en: {i} uses
no: {i} ganger

en: …and the longest
no: …og den lengste

en: 简体中文 (Simplified Chinese)
no: 简体中文 (Forenklet kinesisk)

en: 繁體中文 (Traditional Chinese)
no: 繁體中文 (Tradisjonelt kinesisk)
